Príbehy z útulku

DASTY Dasty sa narodil do sveta, kde zažil len zlo človeka. Kde každé sústo jedla bola výhra, kde musel bojovať o život. Dasty sa našiel v hroznom stave ležať na lúke, z posledných síl sa snažil dvihnúť. Jeho telíčko bola len samá kostrička. Pohľad na neho bol veľmi smutný. Čo ešte dokáže človek? Prečo mu spôsobil toľko utrpenia? Nevieme...ale vieme, že Dastynko už nikdy nesmie zažiť takéto zaobchádzanie, že je to skvelý psík, ktorý si zaslúži kopec lásky.

   

MOJO

V takomto žalostnom stave prišiel Mojo do útulku.    Takýto fešák odchádza do nového domova.

      

 

SALMA

Salma sa našla v lese opustená , chorá a vyhladovaná. Záchrana prišla v prevý čas.Z Salmy vyrástla krásna fenočka, v ktorej jemný strach stále ostal.

 

 

 

FALCO

 Falco bol zachránený na základe podnetu dobrých ľudí na RVPS. Pracovníci RVPS boli podnet preveriť v meste Gelnica, kde zistili, že psíkovi ide skutočne o život a tak sa Falco ocitol v útulku. Mal zranenú nohu, silný opuch a zápal . Falco bol v kritickom stave.Horúčky, nechutenstvo a na nohu sa už ani nepostavil. Liečba prišla v hodine dvanástej. Našťastie nôžku sa nám podarilo zachrániť a Falco dnes veselo behá. Falcov príbeh začal, keď si ho kúpila rodinka ako malé šteniatko, ktoré vyrástol na dvore. Vtedy majitelľa písala aký sú šťastní, že Falca majú a že sa nemusia o psíka báť, že je v dobrých rukách. SLOVENSKÉ DOBRE RUKY: Po 1,5 roku sa Falco ocitol u cigánov na reťazi. Pôvodná rodinka ho dala cigánom pretože Falco chňapol pani domácu. Nehryzol!!! Len dal najavo, že nasilu do koterca nechce ísť. Po pol roku u cigánov Falco schudol cca 12 kg. Falco je úžasný psík, má rád ľudí a prechádzky. Falco hľadá domov, človeka ktorý pozná toto plemeno a má skúsenosti pri výchove. Čuvač je vo všeobecnosti inteligentný a samostatne rozhodujúci pes.

Falco po vyliečení                               Falco prišiel do útulku


       

 

Azor

 policajti z odboru kriminálnej polície v Spišskej Novej Vsi  nás požiadali o pomoc pre týraného psíka z rómskej osady v Nálepkove. Azorovi zranenia spôsobil jeho vlastný majiteľ sekerou. Mal sečnú ranu na pravej lopatke a ďalšiu na hlave. ĎAKUJEME organizácií Psia duša, ktorá uhradila náklady na Azorovú liečbu. Azor je milý priateľský psík , ale známky opatrnosti a sem tam aj strachu ešte pretrvávajú. Veď nie je sa čo čudovať, človek mu veľmi ublížil

Azor po vyliečení

Azor v takomto stave prišiel do útulku

 

 

Anabela

 

 

 

CLEA- k nám prišla s dierou v hlave a raneným okom. Okamžite podstúpila opráciu, kde jej boli odstránené úlomky kostičiek na hlavičke a odstránené zranené očko. Nevieme čo prežila Clea, ale teraz už je v bezpečí útulku s zahojenou ranou na hlave. Veríme, že aj vzťah k ľúdom sa časom napraví.

 

MILA- žila takto na reťazi bez búdy a v hormade odpodkov. Teraz je už všetko inak, Mila má nový domov bez reťaze a odpadkov v teplúčku láskavého domova.

 

 

Markus - žije v útulku už niekoľko rokov. V roku 2016 Markus ochorel a bolo nutné RTG. Výsledok vidíte, tie malé biele body sú broky , ktoré má Markus v tele. Netušili sme akým utrpením musel náš miláčik prejsť.  Ľudské zlo nemá hranice...

 

 

 

ROKY - Roky k nám prišiel s luxáciou kĺbu. Podstúpil operáciu

 

 

 

BUNDÁŠIK

Tako smutné od šteniatka žil Bundašik. Na krku mal zarezanú reťaz, obojok a lanko.

Našťastie zo zvládol a teraz sa teší z nového domova.

 

  

Bundašik v novom domove Mozart  na dovolenke spolu s jeho rodinkou.

 

 

RIP  EDDY

Utýraný psík, ktorý doplatil svojim životom na ľudskú ľahostajnosť, bezcitnosť a krutosť. Eddyho nechali ľudia umierať od hladu, (Mesto Krompachy)

Okresný súd v Spišskej Novej Vsi schválil dohodu o vine a treste v prípade prečinu týrania zvierat, ako sme sa dočítali v novinách - 18 mesiacov s podmienečným odkladom na 18 mesiacov.

ZORKA

       

 

 Jasmníka

Úžasna fenočka sa našla v lese s poranenou nôžkou. Bohužiaľ nožičku sa nám nepodarilo už zachrániť, ale Jasmínka to zvláda po troch statočne.

Je to úžasne zlatíčko plné lásky a radosti.

  

Jasmínka v novom domove.

  

 

 

 Saša- Saška je mladá fenka, ktorá sa takto zanedbaná túlala v meste Krompachy. Po príchode do útulku bola dosť  odmeraná, ale dnes je z nej milé upravené zlatíčko.

 

 

 

NET

 Náš Netík pár mesiacov už bojuje s demodexom. Svrab sme zvládli, ale demodex nás stále trápi. Veríme, že sa nám podarí Netíčka vyliečiť a zároveň , že mu nájdeme milujúci domov.

        

 

 


Šteniatka z igelitky 

Duj,Luj,Ora,Nilka a Lola boli hneď po narodení vložené do igelitky a položené na železničnú trať. Našťastie ich našiel pracovník železních a zaniesol ich k nám do útulku.

Naučili sa jesť na fľašu a pomaličký rastú.

Osud šteniatkam neprial Duj,Ora,Nilka a LLola odišli za dúhový most. R.I.P milačkovia.

 

ALI mal okolo celého krku takúto škaredú ranu. Hneď ako prišiel k nám do útulku a zistili sme jeho stav , okamžite sme Aliho previezli na vet. klinikku. Ranu mu vyčistili a zošili. ALi je šikovný a veselý psík.

 

 

MIMA

Mima prišla k nám od sociálne slabšej rodiny vychudnutá na kosť. Jej vychudnutie spôsobili parazity a slabá strava.

  

AMALKA

Amalka na RTG vyšetrení. Amálka mala šťastie, neskončila v hrmci no jej zdravotné problémy  po rôzných vyšetereniach a liečbe neustúpili. Jej deformovanie kostí sú trvalé, ktoré zrejme má od malička.

AJLIN

Ajlinka sa túlala niekoľko mesiacov, našťastie dobrí ľudia ju zachránili a priniesli k nám do útulku.Dva krát si ju jej  záchrancovia zobrali z útulku a dvakrát ju vrátili späť. Na nešťastie Ajlin bola vo veľmi zlom psychickom stave. Čo  spôsobilo takú veľkú traumu nevieme.  Budeme sa snažiť Ajlinke pomôcť aby opäť získala dôveru v človeka.

 

AMALKA A BIBKA obidve tieto fenočky boli zachránené odkúpené od róma, ktorý si nieslol psíkov na zabitie a potom následne na konzumáciu. Amalku zachránil okolo idúci Patrik, ktorému nebolo ľahostajné prizerať sa ako násilím fenku ťaha do osady. Neváhal ani na chvíľku a fenku si následne kúpil aby jej zachránil život.

AMALKA                                                            BIBA

   

 

AJŠA

3 mesačné šteniatko malinké, ktoré bojovalo s infekciou netušili sme či Ajša prežije. Našťastie zabojovala no prišlo ďalšie zistenie, ked sa Ajša nedokázala postaviť na nôžku. Po zložitej operácií už Ajša behá. Poďakovanie patrí všetkým dobrým ľudom, ktorí finančné podporili drahú operáciu nôžky. Ďakujeme za Ajšuľku.

YMAR

Teličko samá modrina a podliatina ubitý Ymar takto týždeň ležal v búde. Nehcele jesť ani piť, len tak tichučko ležal a ak sme sa chceli priblížiť tak veľmi zúril. Nedôveroval nám vôbec. Rómovia ho veľmi ubili no našťastie zachránila ho pani Vierka M. spolu aj s psíkom Vínom. Prešiel čas rany sa zahojili a aj Ymarkova dušička si našla cestu k ľuďom. Dnes je Ymarko veselý psík.

       

MOLY:

takto k nám prišla Moly. Pomohli jej pracovníci z jednej firmy, ktorí ju našli ranenú, odniesli ju priamo na veterinárne ošetrenie. Ihneď podstúpila operáciu čeľuste z ktorej jej časť musela byť odstránená. Teraz je už v pohode a čaká v útulku na svojú novú rodinku.

     

 Štyri vyhodené šteniatka pri ceste do obce Mečedeľovce. Našťastie ich našla milá rodinka, ktorá ich doniesla k nám do útulku.

       

 BAŠKU , CINDY a Dyka sme zachránili  pred smrťou, ktorú im chystali rómovia.Takto si ich niesli, ako sa sami priznali chceli ich zabiť.

 

  KIKA

Život na hrubej a krátkej reťazi. Bez mená a lásky taký smutný život žila Kika. Na krku rana od tej ťažkej želetnej reťazi. Našťastie prišla k nám do útulku so svojimi šteniatkami. Dnes už má Kika milujúcu rodinku a žije si pekne v byte, kde má okolo seba rodniku, ktorá ju má veľmi rada.

 

 OĽA 

Na krátkej reťazi, zanedbaná s plesńov na koži tichučko trpela a plakala. Našťastie sme ju našli a pomohli jej z jej zúfalého života. Dnes je z nej krásny psík v novom domove.                                                                  

 

 

ADOLF A BROŇA

Psychický aj telesné týraný psíkovia. Broňa má domov no Adolf so svojím strachom z ľudí bojuje stále v útulku. Hrôzu akou si prešli netušíme, ale musela byť veľká. Adolfovi chýba časť jazýka a prišiel aj o dva zúbky.  Ľudí obchádza na ďaleko a čaká v útulku na človeka, ktorý mu pomôže prekonať panický strach.

 

 

 

GORO

Gora zrazilo auto. Bojoval zo zápalom pľúc a opuchom mozgu. Tri týždne bojoval o svoj život. Vyhhral a teraz čaká v útulku na svoju rodinku.

Osudný štedrý večer pre EVITKU. Väčšina z nás sedela pri štedrovečernej večeri kým Evitka samúčka blúdila po uliciach Levoče a v tom prišlo auto a stalo sa osudné nešťastie. Evitka bohužiaľ utrpela vážne zranenia a teraz je v psom nebíčku.R.I.P

 R E X : Rómovia rezali  šteniatko Rexíka črepinami z fľaše, bili a chceli ho zjesť. Našťastie Rex im ušiel a skočil do potoka. Dobrí ľudia po pol hodinke dostali Rexa von z vody. Vonku bolo niekoľko stupňov pod nulov. Rex utrpel reznú ranu, zlomený stavec krčný stavec a prasknutý ušný bobienok. REX  sa pekne u nás zv útulku vyliečil a zotavil.

V súčasnosti Rex už má domov a vedľa seba ľudí, ktrorí ho majú radi.

 

 

 

 

Marko

Marko nemal šťastie v novom domove bol 4 mesiace a zmizol.

OD začiatku  februára 2013 hľadáme MARKA!!!!!!!!!!

 

 

Záchrana psíka zo smetiska - SMEŤKO

 

V sobotu večer nám zavolal pán Staňa z Jamníka, že medzi obcami Jamník a Chrasť nad Hornádom na skládke odpadu(viď obrázok smetiska) leží ranený psík. Pán Tomáš Stáňa nás počkal v Jamníku a zaviedol nás k psíkovi. Neveľký psík so strašne škaredou veľkou otvorenou ranou a niekoľko malých rán mal na sebe a jedno očko úplne zastreté a napuchnuté. Psíka sme zobrali a okamžite previezli na kliniku do Popradu. Psík bol už značne apatický a veľmi na okolie nereagoval. Do nedeľe zostal kôli liečbe na klinike.

Vďaka výzve prispeli na záchranu ľudia s dobrým srdiečkom ktorým nie je ľahostajný život živého tvora a jeho trápenie. Poďakovanie patrí: pracovníkom Správy katastra v Spišskej Novej Vsi, študentom Gymnázia na ulici Školskej v Spišskej Novej Vsi, a všetkým  ktorí  ste dali šancu prežiť Smeťkovi .

 

 

Riu a jej sedem šteniatok záchránili dorí ľudia, ktorí  ju našli a doniesli k nám. Niekto ich zrejem  vyhodil. Ria je asi 4 ročná sučka s veľmi dobrou povahou má rada ľudí. Je vďačná za každú minútku, ktorú jej venujete a ešte Vám aj postráži Váš dvor. Svojím štekaním Vás upozorní na prichádzajúcu návštevu.Je hravá a veľmi vďačná nájde sa dobrý človek, ktorý bude vedieť Riji poskytnúť láskavý domov?

 

BINO bol zachránený pani Martou z Richnavy, ktorá má veľmi dobré srdiečko a zachránila malého Bina, ktorý sa túlal po Binte chorý.Niet k týmto fotkám čo povedať ....Ďakujeme pani Marte za život Binka, ktorý by sám v lese nemal šancu prežiť.Pani Marta finančné zabezpečila veterinárne ošetrenie psíka a na krmivo pre Binka tiež nezabudla. Tešíme sa na návštevu pani Marty a Binko určite tiež. Vďaka

 

Dnes je streda, 12. december 2018
2018-11-29 14:23:05
Karlos https://www.facebook.com/pg/utulokstastnypsik/photos/?tab=album&album_id=1957843677585496
2018-11-29 14:22:09
⚠️Veľmi pekne prosíme o pomoc‼️‼️‼️ Karlosovi chýba viac ako 400 eur K dnešnému dňu (27.11 2018 ) prišlo na účet pre Karlosa 506 eur. Chýba Karlosovi viac ako 400 eur !!!!!!! ➡️Karlos potrebuje Vašu finančnú pomoc priatelia🙏. Zajtra 28.11. 2018 podstúpi ďalšiu operáciu v Bratislave - SIBRA Centrum veterinárnej medicíny- ktorá sa má pohybovať okolo 1000 eur. KARLOS je mladý cca ročný psík preto Vás prosíme o pomoc , áno je to veľmi nákladná operácia, ale bohužiaľ zlomená panva je komplikovaná operácia. Zlomená panva😪. Karlos musí podstúpiť operáciu. 🙏ĎAKUJEME za dočasnú opateru skvelým ľuďom, kde momentálne čaká Karlos na operáciu. Veľmi pekne prosime o pomoc, ktorú môžte Karlosovi poskytnúť na účet útulku IBAN : SK47 0900 0000 0005 2446 1182 , Heslo Karlos. Ďakujeme🙏🙏🙏
2018-11-29 14:20:00
1.12.2018 bude útulok ZATVORENÝ
Meno:
Heslo:
 
sloboda zvierat

CELKOVO: 2195864
DNES: 373
© 2010 Útulok Šťastný psík | design webing.sk