Príbehy z útulku

Zorka

Našla sa neďaleko železničnej trati . ❌❌❌Na prechádzke ju našiel mladý muž v kroví psíka. Neváhal ani chvíľku a kontaktoval nás, keďže videl jej zranenie. Po príchode na miesto, kde sme musli dôjsť pešo sme zistili desivé zranenie 😮. Psík nemá časť nohy😭😭😭Po prevoze na kliniku a následnom rtg prišli ďalšie zlé správy. Ďalšie zranenia 😪. Zlomenina panva a kĺb 😭😭😭. Úbohá fenka, ak by nebol na prechádzke Roland, ktorý ju našiel, fenka by tam bez pomoci uhynula.😪 Toľko bolesti, hrôzy, utrpenia, smutná, vystresovaná a v šoku skrytá v kroví bez nádeje na záchranu. 😭😭😭Fenka sa volá Zorka má jeden rok, mala čip, kontaktovali sme majiteľa, ale vraj psíka pred časom daroval niekom a späť ho nechce. Psíka sa vzdal a tak zranená Zorka ostáva útulku. Nevieme čo sa Zorke presne stalo, ale podľa zranení to vyzerá, že sa stretla s vlakom.

Zorka sa po amputácií nôžky zotavila .

 

 

Malte -  Február 2024.

Malte sa našiel pre Tescom v  obci Smižany. Nevládne ležal a čakal na záchranu. Zápal žalúdka pre ktorý odmietal jesť sme preliečili. Už sme si mysleli , že je všetko fajn, keď sa postavil na nohy . No hneď sa ukázal problém s labkou. Po vyšetrení CT sme zistili , že poškodenie je nezvratné a možnosti nemá žiadne. Prišlo ťažké rozhodnutie o amputácií nôžky, išlo o to ako uľaviť Maltému od bolesti a dopriať mu ešte kvalitný život. Po amuputácií momentálne prebieh rekonvalescencia .

 

BAGIRA

ďalší psík s pár zlomeninami na nôžke. 

 

 

Póla

Krásna Pola ležala zranená 2 dní na ulici takto zranená. Nasledovalo niekoľko oprecií a tažký oj o jej život. Oprava krvi a ďalšie komplikácie. Póla bola bojovníčka a teraz už šťastné žije v novom domove. 

 

Žán

Žán je psík, ktorý nemal šťastie . V ľavo foto ako ho rodina nechala vyhladovať , pretože už stratila záujem o dvojročného weimara. Takto zlemeného psíka a vychudnutého psíka sme prijali do útulku. Foto v pravo z nového domova , kde bol obklopený láskov a porozumením k tomuto plemenu.

MELKA

Fenka nar. október 2021´,
V sobotu večer 29.1.2022 sme dostali telefonát od mladého muža, ktorý našiel na ceste zrazeného😓😓😓 psíka na hlavnej ceste v obci Markusovce . Okamžite volal políciu a taktiež kontaktoval nás. Vyrazili sme, na mieste nás čakali chalani s políciou. Na ceste ležala táto zrazená fenka😔 Chalani jej dali deku, keďže vonku bola zima. Fenočku sme zaviezli rovno na kliniku. Chudinka malička 😪😪😪. Dali sme jej meno Melka. 😪.... och 4 zlomeniny na troch nôžkach. Veľmi škaredé zlomeniny😢 zadnej nôžky a jedna predná nôžka bola tiež zlomená. Melka bola prevezená do nemocnice Marfilvet v Bratislave. Bohužiaľ hneď jej potvrdili parvo. Nastal boj o jej život a nôžky. Úžasná bojovníčka Melka to zvládla . Bol to ťažký boj. Melka sa nachádza v v Útulku šťastný psík, Matejovce nad Hornádom, meil: utuloksp@gmail.com, tel . 0905940861

  

  

    

 

 

 

 

PEDRO 


Veľký bojovník o jednu nôžku prišiel po napadnutím iným psíkom a o druhú bojoval 7 mesiacov po niekolko náročných opreáciach a 7 mesiacov prísneho kľudu sa Pedro uzdravil. Jeho dočaska sa zmenila na trvalý domov a dnes je z Pedra trojnohý šťastný psík v milujúcej rodinke.

  

Hela- júl 2019

Malá Hela bojuje o svoj život😔. Jej stav je veľmi vážny a kriticky. Včera okolo 17 hodiny jej vlak odrezal nôžku 😢. Bohužiaľ až dnes ráno sme dostali telefón s prosbou o pomoc pre malú fenku, ktorá ležala nevládne v tráve pár metrov od železničnej trati asi 15 hodín.

Obdivuhodný Jakubko. Tento úžasný chlapček dnes prišiel venčiť útulkačov. Jakubko už ako malý trojročný sa v útulku zúčastnil brigády. Maľoval, upratoval 🥰 výnimočný dobrovoľník. Dnes nás však Jakubko dojal. Zo svojich nasporenych peňazí, ktoré si vybral zo svojej pokladnicky, prišiel si pre obraz Polo. Príspevok 50 eur za obraz Pola a aj Jakubkovi rodiča 20 eur prispeli útulkačom. 🥰😊 Slovami sa ani snáď neda vyjadriť... úžasný deň, úžasní ľudia a Jakubko svojim činom za pomoci rodičov dnes vykuzlil výnimočný deň. Slniečko a láska k zvieratkám dnes v útulku žiarili 😊. Jakubko ĎAKUJEME

 

 

POLO POLO, pes, nar. cca september 2017, cca do 50 cm, Tento psík ležal v Markušovciach zrazený pri ceste 2 dni. Keď sa dostal k nám, začal boj o jeho záchranu. Nebolo to vôbec jednoduché. Všetky rozhodnutia, konzultácie, hľadanie finančných prostriedkov a tých správnych odborníkov. Z celého srdca ďakujeme všetkým za príspevky, vďaka vám je Polo v poriadku. Prišiel síce o prednú labku , ale aj napriek tomu je to neskutočne šťastný, milý, veľmi vďačný psík. Je veľmi hravý. Potrebuje súrne rodinu, ktorá mu dá veľa lásky a bude s ním pracovať, aby jeho zvyšné 3 labky zosilneli . MARKO POLO je naozaj skvelý psík, ktorý Vám daruje celé srdce. S ním zažijete neskutočne veľa krásnych chvíľ. Má síce tri labky, ale netreba sa toho báť, aj život na troch labkách vedia psíkovia zvládnuť bez problémov. Darujte domov hendikepovanému psíkovi a zmeníte mu celý život. Ľudí miluje, je nesmierne mojkavý. S fenkami sa znáša dobre, psíkov si vyberá, podľa toho či tiež chcú byť kamoši alebo nie. :) Tak čo? Oslovil Vás tento krásavec? Dáte mu šancu? Vhodný len do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Je očkovaný, čipovaný a pred adopciou bude aj kastrovaný. Nachádza sa v útulku v Matejovciach nad Hornádom. V prípade záujmu o adopciu píšte správu na FB alebo mail: utuloksp@post.sk

KARLOS KARLOS, pes, nar. dec. 2017, cca 45 cm, Nádherný Karlos sa našiel v Smižanoch. Potuloval sa tam už pár dní a za sebou ťahal nožičku. Nevieme ako sa mu to stalo, pravdepodobne zrážka s autom, ale zlomenina panvy bola nesmierne komplikovaná. Vďaka šikovným veterinárom na vet.klinike SIBRA v Bratislave však Karlos opäť chodí. :) A teraz už len nájsť tu správnu a milujúcu rodinu. :) Karlos, domáce meno Samko, je neskutočne energický psík s obrovskou chuťou do života. Ani by ste neverili, že mu niečo bolo, chce stále len skákať, behať a blázniť sa. Nikdy neposedí, je to živel, ktorý Vám prinesie do života neskutočne veľa krásnych a hlavne zábavných chvíľ. :) Miluje aportovanie...ale vystačí si aj sám. :D Hádže si loptičku do vzduchu a tak dookola. Je to malý mojkáčik, neustále sa chce mojkať, pritúliť k svojmu človeku. Je to veľký dobrák. K cudzím je zo začiatku nedôverčivý, ale stačí pár piškótiek a ste jeho kamoši ihneď. :) Zo psíkov má ešte strach, preto sa ich snaží odplašiť štekaním...je to však strach a on len potrebuje správne viesť a učiť sa a dobrú socializáciu s inými psíkmi. :) Bude z neho ten najdokonalejší rodinný miláčik, potrebuje len dostať šancu. :) Vhodný len do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Je očkovaný, čipovaný a pred adopciou bude aj kastrovaný. Nachádza sa v dočasnej opatere v Poprade. V prípade záujmu o adopciu píšte správu na FB alebo mail: utuloksp@post.sk

KEN

Ken je cca ročný psík nar. 10.9. 2017, ktorý sa do útulku dostal vďaka pomoci polície, ktorá ho našla zrazeného pri ceste. Psík mal poranenú nôžku. Našťastie nešlo o zlomeninu, len o povrchové rany, ktoré sa mu pekné hoja. Ken je veľmi hravý psík nudiť sa s ním určite nebude. Je pomerne temperamentný a určite potrebuje trocha výchovy, aby vedel, kde sú jeho hranice. Veľmi miluje ľudí, keď prídeme k nemu svoju radosť prejavuje skákaním a hryzkaním ako malé šteniatko. Je to naše veľké srdiečko, ktoré potrebuje skvelý domov tam, kde pes je spoločníkom a členom rodiny. Ken je čipovaný. Farba a druh srsti - BICOLOR.

  

LUDKO Ľudko je pes, narodený 8.8.2017, NO , farba svetlohnedá. Je čipovaný. Tohto psíka prešiel vlak. Ležal na koľajniciach skoro celý deň, kým sme sa k nemu dostali a začali celú situáciu riešiť. Bol tam sám, v bolestiach a nevedel čo sa deje. Vyzeralo to s ním zle. Panva, hlava. Padli aj slová - lepšie bude utratiť. Ale v jeho očiach sme videli, že ešte nie je jeho čas. Nasledovali operácie v PP, rehabilitácia v BA. Vďaka vám, dobrým ľuďom z celého Slovenska, sme vyzbierali na jeho operáciu a následnú liečbu. A JE TU! Je úžasný, vďačný, nenáročný. Potrebuje lásku. Jeho chôdza ešte nie je dokonalá, niekedy ho berie trošku do strany, ale je to veľký bojovník. Nevzdáva to. Súrne potrebuje domov, kde sa s ním bude pracovať ďalej. Miluje prechádzky, je to parťák do každého počasia. U nás je v útulku veľa psíkov a nemáme až taký časový priestor, aký by si Ľudko zaslúžil a potreboval.

ORIN

 

 

4DASTY Dasty sa narodil do sveta, kde zažil len zlo človeka. Kde každé sústo jedla bola výhra, kde musel bojovať o život. Dasty sa našiel v hroznom stave ležať na lúke, z posledných síl sa snažil dvihnúť. Jeho telíčko bola len samá kostrička. Pohľad na neho bol veľmi smutný. Čo ešte dokáže človek? Prečo mu spôsobil toľko utrpenia? Nevieme...ale vieme, že Dastynko už nikdy nesmie zažiť takéto zaobchádzanie, že je to skvelý psík, ktorý si zaslúži kopec lásky.

   

MOJO

V takomto žalostnom stave prišiel Mojo do útulku.    Takýto fešák odchádza do nového domova.

      

 

SALMA

Salma sa našla v lese opustená , chorá a vyhladovaná. Záchrana prišla v prevý čas.Z Salmy vyrástla krásna fenočka, v ktorej jemný strach stále ostal.

 

 

 

FALCO

 Falco bol zachránený na základe podnetu dobrých ľudí na RVPS. Pracovníci RVPS boli podnet preveriť v meste Gelnica, kde zistili, že psíkovi ide skutočne o život a tak sa Falco ocitol v útulku. Mal zranenú nohu, silný opuch a zápal . Falco bol v kritickom stave.Horúčky, nechutenstvo a na nohu sa už ani nepostavil. Liečba prišla v hodine dvanástej. Našťastie nôžku sa nám podarilo zachrániť a Falco dnes veselo behá. Falcov príbeh začal, keď si ho kúpila rodinka ako malé šteniatko, ktoré vyrástol na dvore. Vtedy majitelľa písala aký sú šťastní, že Falca majú a že sa nemusia o psíka báť, že je v dobrých rukách. SLOVENSKÉ DOBRE RUKY: Po 1,5 roku sa Falco ocitol u cigánov na reťazi. Pôvodná rodinka ho dala cigánom pretože Falco chňapol pani domácu. Nehryzol!!! Len dal najavo, že nasilu do koterca nechce ísť. Po pol roku u cigánov Falco schudol cca 12 kg. Falco je úžasný psík, má rád ľudí a prechádzky. Falco hľadá domov, človeka ktorý pozná toto plemeno a má skúsenosti pri výchove. Čuvač je vo všeobecnosti inteligentný a samostatne rozhodujúci pes.

Falco po vyliečení                               Falco prišiel do útulku


       

 

Azor

 policajti z odboru kriminálnej polície v Spišskej Novej Vsi  nás požiadali o pomoc pre týraného psíka z rómskej osady v Nálepkove. Azorovi zranenia spôsobil jeho vlastný majiteľ sekerou. Mal sečnú ranu na pravej lopatke a ďalšiu na hlave. ĎAKUJEME organizácií Psia duša, ktorá uhradila náklady na Azorovú liečbu. Azor je milý priateľský psík , ale známky opatrnosti a sem tam aj strachu ešte pretrvávajú. Veď nie je sa čo čudovať, človek mu veľmi ublížil

Azor po vyliečení

Azor v takomto stave prišiel do útulku

 

 

Anabela

 

 

 

CLEA- k nám prišla s dierou v hlave a raneným okom. Okamžite podstúpila opráciu, kde jej boli odstránené úlomky kostičiek na hlavičke a odstránené zranené očko. Nevieme čo prežila Clea, ale teraz už je v bezpečí útulku s zahojenou ranou na hlave. Veríme, že aj vzťah k ľúdom sa časom napraví.

 

MILA- žila takto na reťazi bez búdy a v hormade odpodkov. Teraz je už všetko inak, Mila má nový domov bez reťaze a odpadkov v teplúčku láskavého domova.

 

 

Markus - žije v útulku už niekoľko rokov. V roku 2016 Markus ochorel a bolo nutné RTG. Výsledok vidíte, tie malé biele body sú broky , ktoré má Markus v tele. Netušili sme akým utrpením musel náš miláčik prejsť.  Ľudské zlo nemá hranice...

 

 

 

ROKY - Roky k nám prišiel s luxáciou kĺbu. Podstúpil operáciu

 

 

 

BUNDÁŠIK

Tako smutné od šteniatka žil Bundašik. Na krku mal zarezanú reťaz, obojok a lanko.

Našťastie zo zvládol a teraz sa teší z nového domova.

 

  

Bundašik v novom domove Mozart  na dovolenke spolu s jeho rodinkou.

 

 

RIP  EDDY

Utýraný psík, ktorý doplatil svojim životom na ľudskú ľahostajnosť, bezcitnosť a krutosť. Eddyho nechali ľudia umierať od hladu, (Mesto Krompachy)

Okresný súd v Spišskej Novej Vsi schválil dohodu o vine a treste v prípade prečinu týrania zvierat, ako sme sa dočítali v novinách - 18 mesiacov s podmienečným odkladom na 18 mesiacov.

ZORKA

       

 

 Jasmníka

Úžasna fenočka sa našla v lese s poranenou nôžkou. Bohužiaľ nožičku sa nám nepodarilo už zachrániť, ale Jasmínka to zvláda po troch statočne.

Je to úžasne zlatíčko plné lásky a radosti.

  

Jasmínka v novom domove.

  

 

 

 Saša- Saška je mladá fenka, ktorá sa takto zanedbaná túlala v meste Krompachy. Po príchode do útulku bola dosť  odmeraná, ale dnes je z nej milé upravené zlatíčko.

 

 

 

NET

 Náš Netík pár mesiacov už bojuje s demodexom. Svrab sme zvládli, ale demodex nás stále trápi. Veríme, že sa nám podarí Netíčka vyliečiť a zároveň , že mu nájdeme milujúci domov.

        

 

 


Šteniatka z igelitky 

Duj,Luj,Ora,Nilka a Lola boli hneď po narodení vložené do igelitky a položené na železničnú trať. Našťastie ich našiel pracovník železních a zaniesol ich k nám do útulku.

Naučili sa jesť na fľašu a pomaličký rastú.

Osud šteniatkam neprial Duj,Ora,Nilka a LLola odišli za dúhový most. R.I.P milačkovia.

 

ALI mal okolo celého krku takúto škaredú ranu. Hneď ako prišiel k nám do útulku a zistili sme jeho stav , okamžite sme Aliho previezli na vet. klinikku. Ranu mu vyčistili a zošili. ALi je šikovný a veselý psík.

 

 

MIMA

Mima prišla k nám od sociálne slabšej rodiny vychudnutá na kosť. Jej vychudnutie spôsobili parazity a slabá strava.

  

AMALKA

Amalka na RTG vyšetrení. Amálka mala šťastie, neskončila v hrmci no jej zdravotné problémy  po rôzných vyšetereniach a liečbe neustúpili. Jej deformovanie kostí sú trvalé, ktoré zrejme má od malička.

AJLIN

Ajlinka sa túlala niekoľko mesiacov, našťastie dobrí ľudia ju zachránili a priniesli k nám do útulku.Dva krát si ju jej  záchrancovia zobrali z útulku a dvakrát ju vrátili späť. Na nešťastie Ajlin bola vo veľmi zlom psychickom stave. Čo  spôsobilo takú veľkú traumu nevieme.  Budeme sa snažiť Ajlinke pomôcť aby opäť získala dôveru v človeka.

 

AMALKA A BIBKA obidve tieto fenočky boli zachránené odkúpené od róma, ktorý si nieslol psíkov na zabitie a potom následne na konzumáciu. Amalku zachránil okolo idúci Patrik, ktorému nebolo ľahostajné prizerať sa ako násilím fenku ťaha do osady. Neváhal ani na chvíľku a fenku si následne kúpil aby jej zachránil život.

AMALKA                                                            BIBA

   

 

AJŠA

3 mesačné šteniatko malinké, ktoré bojovalo s infekciou netušili sme či Ajša prežije. Našťastie zabojovala no prišlo ďalšie zistenie, ked sa Ajša nedokázala postaviť na nôžku. Po zložitej operácií už Ajša behá. Poďakovanie patrí všetkým dobrým ľudom, ktorí finančné podporili drahú operáciu nôžky. Ďakujeme za Ajšuľku.

YMAR

Teličko samá modrina a podliatina ubitý Ymar takto týždeň ležal v búde. Nehcele jesť ani piť, len tak tichučko ležal a ak sme sa chceli priblížiť tak veľmi zúril. Nedôveroval nám vôbec. Rómovia ho veľmi ubili no našťastie zachránila ho pani Vierka M. spolu aj s psíkom Vínom. Prešiel čas rany sa zahojili a aj Ymarkova dušička si našla cestu k ľuďom. Dnes je Ymarko veselý psík.

       

MOLY:

takto k nám prišla Moly. Pomohli jej pracovníci z jednej firmy, ktorí ju našli ranenú, odniesli ju priamo na veterinárne ošetrenie. Ihneď podstúpila operáciu čeľuste z ktorej jej časť musela byť odstránená. Teraz je už v pohode a čaká v útulku na svojú novú rodinku.

     

 Štyri vyhodené šteniatka pri ceste do obce Mečedeľovce. Našťastie ich našla milá rodinka, ktorá ich doniesla k nám do útulku.

       

 BAŠKU , CINDY a Dyka sme zachránili  pred smrťou, ktorú im chystali rómovia.Takto si ich niesli, ako sa sami priznali chceli ich zabiť.

 

  KIKA

Život na hrubej a krátkej reťazi. Bez mená a lásky taký smutný život žila Kika. Na krku rana od tej ťažkej želetnej reťazi. Našťastie prišla k nám do útulku so svojimi šteniatkami. Dnes už má Kika milujúcu rodinku a žije si pekne v byte, kde má okolo seba rodniku, ktorá ju má veľmi rada.

 

 OĽA 

Na krátkej reťazi, zanedbaná s plesńov na koži tichučko trpela a plakala. Našťastie sme ju našli a pomohli jej z jej zúfalého života. Dnes je z nej krásny psík v novom domove.                                                                  

 

 

ADOLF A BROŇA

Psychický aj telesné týraný psíkovia. Broňa má domov no Adolf so svojím strachom z ľudí bojuje stále v útulku. Hrôzu akou si prešli netušíme, ale musela byť veľká. Adolfovi chýba časť jazýka a prišiel aj o dva zúbky.  Ľudí obchádza na ďaleko a čaká v útulku na človeka, ktorý mu pomôže prekonať panický strach.

 

 

 

GORO

Gora zrazilo auto. Bojoval zo zápalom pľúc a opuchom mozgu. Tri týždne bojoval o svoj život. Vyhhral a teraz čaká v útulku na svoju rodinku.

Osudný štedrý večer pre EVITKU. Väčšina z nás sedela pri štedrovečernej večeri kým Evitka samúčka blúdila po uliciach Levoče a v tom prišlo auto a stalo sa osudné nešťastie. Evitka bohužiaľ utrpela vážne zranenia a teraz je v psom nebíčku.R.I.P

 R E X : Rómovia rezali  šteniatko Rexíka črepinami z fľaše, bili a chceli ho zjesť. Našťastie Rex im ušiel a skočil do potoka. Dobrí ľudia po pol hodinke dostali Rexa von z vody. Vonku bolo niekoľko stupňov pod nulov. Rex utrpel reznú ranu, zlomený stavec krčný stavec a prasknutý ušný bobienok. REX  sa pekne u nás zv útulku vyliečil a zotavil.

V súčasnosti Rex už má domov a vedľa seba ľudí, ktrorí ho majú radi.

 

 

 

 

Marko

Marko nemal šťastie v novom domove bol 4 mesiace a zmizol.

OD začiatku  februára 2013 hľadáme MARKA!!!!!!!!!!

 

 

Záchrana psíka zo smetiska - SMEŤKO

 

V sobotu večer nám zavolal pán Staňa z Jamníka, že medzi obcami Jamník a Chrasť nad Hornádom na skládke odpadu(viď obrázok smetiska) leží ranený psík. Pán Tomáš Stáňa nás počkal v Jamníku a zaviedol nás k psíkovi. Neveľký psík so strašne škaredou veľkou otvorenou ranou a niekoľko malých rán mal na sebe a jedno očko úplne zastreté a napuchnuté. Psíka sme zobrali a okamžite previezli na kliniku do Popradu. Psík bol už značne apatický a veľmi na okolie nereagoval. Do nedeľe zostal kôli liečbe na klinike.

Vďaka výzve prispeli na záchranu ľudia s dobrým srdiečkom ktorým nie je ľahostajný život živého tvora a jeho trápenie. Poďakovanie patrí: pracovníkom Správy katastra v Spišskej Novej Vsi, študentom Gymnázia na ulici Školskej v Spišskej Novej Vsi, a všetkým  ktorí  ste dali šancu prežiť Smeťkovi .

 

 

Riu a jej sedem šteniatok záchránili dorí ľudia, ktorí  ju našli a doniesli k nám. Niekto ich zrejem  vyhodil. Ria je asi 4 ročná sučka s veľmi dobrou povahou má rada ľudí. Je vďačná za každú minútku, ktorú jej venujete a ešte Vám aj postráži Váš dvor. Svojím štekaním Vás upozorní na prichádzajúcu návštevu.Je hravá a veľmi vďačná nájde sa dobrý človek, ktorý bude vedieť Riji p

Dnes je pondelok, 22. júl 2024
2024-06-24 12:53:43
Zmena času venčenia od budúcej nedele 30.6.2024 do 25.8.2024 bude (z dôvodu teplejšieho počasia ) venčenie dopoludnia od 8.30 hod do 11.00 hod. Nezabudnite, že minimálny čas venčenia psíka je 45 minút. Od 8,30 hod do 10.15 hod je možné si vyzdvihnúť útulkáča na venčenie a do 11.00 hod vrátiť do útulku.
Meno:
Heslo:
 
sloboda zvierat

Miloj Spiš

CELKOVO: 3158566
DNES: 190
© 2010 Útulok Šťastný psík | design webing.sk